Prefabrik Evlerde Müşterinin Ne Gibi Sorumlulukları Vardır?

Prefabrik Evlerde Müşterinin Ne Gibi Sorumlulukları Vardır?

İdeal prefabrik, müşterilerinin talep etmiş olduğu prefabrik evlerin kurulacağı bölgenin iklim şartları göz önüne alınarak statik hesaplamaları yaparak, elde ettiği hesaplamalar neticesinde üretimini, tamamen galvaniz profil ve kaynaksız yapı teknolojisi kullanılarak yapmaktadır. Müşteri memnuniyetini esas alarak çalışan teknik ve idari personel, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda hızlı ve kaliteli çözümler üreten ideal prefabrik, tamamen anahtar teslimi olan prefabrik evler yapmamaktadır. Prefabrik ev hizmetlerimizde müşterilerimizin de üstlenmesi gereken sorumlulukları bulunmaktadır. Prefabrik evlerde müşterilerimizin ne gibi sorumlulukları vardır?

 • Zemin betonu ve her türlü harfiyat işleri.
 • Zemin ve duvar kaplama işleri (şap,seramik,fayans,halı vs.)
 • Binanın kurulması için gerekli resmi izinlerin alınması
 • Bina ile zemin betonu arasındaki her türlü yalıtım işleri.
 • Telefon ,bilgisayar ve UPS tesisatları.
 • Elektrik ana dağıtımı ve her türlü topraklama hattı.
 • Elektrik ve Su Sayacı
 • Bina harici dış bağlantılar.(Elektrik , Pissu ve Temiz su vs.)
 • Isıtma ve soğutma tesisatları ( kalorifer , klima vs.)
 • Mutfak alt üst dolapları ve banyo dolapları
 • Nakliye ve montaj ekibi masrafları (yemek+içme+konaklama) hesaplanıp fiyata eklenecektir.

Prefabrik evlerde müşterilerimin alması gereken sorumluklar konusunda müşterimiz ve hizmeti veren firmamız arasında iletişim konusunda kopukluğun olmaması adına bu konuda bilgilendirmede kendimizi sorumlu tutmaktayız.  Müşterilerimizin sorumlulukları konusunda öncelikle hasırlı çubuk demirle 30 cm su basmanı için beton atılması, her türlü harfiyet ve gereken çevre düzenlemesi işlerinden müşterimiz sorumludur. Ayrıca tüm bina panelleri çelik taşıyıcı konstrüksiyondan, dış kapının çelik, iç kapıların ise Amerikan kapı takılmasından, pencerelerde ısı camları dâhil pervazlı takılmasından, tavan kaplama ve tavan yalıtımının yapılmasından, çelik konstrüksiyonu ve çatı kaplamasının yapılmasından müşterilerimiz sorumludur.

Prefabrik evlerimizde müşterilerimizin sorumluluğunda bulunan diğer hususlar arasında priz, sigorta, floresan, aydınlatma armatürleri ve kablolama işlemleri gibi bina içi elektrik tesisatının yapılması gibi işlemler de bulunmakta olup, Sıhhi tesisatın çekilmesi ve vitrifiye malzemelerin montajı hariç olmak üzere projede belirtilmiş ise klozet, duş teknesi, lavabo musluklarının takılmasından da müşterilerimiz sorumludur. Ayrıca iç tavan ve dış tavan ve metal aksamın boyanmasından, malzemelerin müşterinin göndermiş olduğu araca yüklenmesinden, şap, seramik, fayans ve parke gibi zemin ve duvar kaplama işlemlerinin yapılmasından, mutfak ve banyo dolaplarının tedarik edilmesi ve takılmasından da müşterilerimiz sorumludur.

Prefabrik evlerde müşterilerimiz sorumluluğunda bulunan diğer önemli hususlar arasında, nakliye ve nakliye sigortasının yaptırılması, yapı içeriğine göre gerekli iskele ve vinç sisteminin temin edilmesi, binanın inşa edilmesi için gerekli izinlerin alınması gibi hususlarla beraber bina harici dış bağlantıları yapılması, ısıtma soğutma tesisatının yapılması gibi hususlar da bulunmaktadır.
Bize Buradan Ulaşabilirsiniz ; 0 (553) 905 35 10

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir