Prefabrik Evlerin Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Prefabrik Evlerin Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Prefabrik sözcüğü İngilizceden dilimize gelmiş olan, aslı ” prefabricate ” yani ” parçaları önceden hazırlamak” anlamına gelmektedir. Prefabrik ev ise duvar, kapı, pencere ve diğer elemanları fabrikasyon olarak üretilen ve konutun yapılacağı beton platform üzerine monte edilen ev türüne denilmektedir. Prefabrik ev üzerine verilmiş olan tanıma göre prefabrik evlerde parçalar önceden hazırlanarak, birleştirilmekte ve sonra da kurulmaktadır. Piyasada prefabrik ev üretimini yapmakta olan birçok firma bulunmaktadır. Bu nedenle prefabrik ev sektöründe çok farklı fiyatlara rastlamak mümkündür. İdeal prefabrik, şimdiye kadar prefabrik ev üretiminde kaliteden ödün vermeyen, müşteri memnuniyetini ön planda tutan firma olarak siz değerli müşterilerine kalite ve ekonomi değerlerini temel alarak sayısız konutlar üretmiştir. İdeal prefabrik emsalleri arasında müşterisinin kafasında oluşabilecek en ufak bir tereddüt üzerinde bile durmakta olan ve çözümler üreten bir firmadır. İşte bu nedenle müşterisine prefabrik evlerin fiyatlarının nasıl belirlendiği konusunda bilgiler verir.

Prefabrik evlerin fiyatlarının nasıl belirlendiği konunda öncelikle firma olarak talep edilen ev ölçüt alınmaktadır. Standart değerlerde prefabrik ev isteyen müşterilerimiz fiyatlar konusunda ekonomik seçeneklerle karşılaşacaktır. Fakat standart özellikler şartların zorlu olduğu bölgelerde maalesef kullanılabilirliğini yitirebilmektedir.

Doğal olarak bazı bölgelerimizin iklim şartları ve jeolojik yapıları temel alınarak prefabrik konutların planlanması gerekmektedir. Yapıda kullanılan çeliğin kalitesi ve kalınlığı, duvar kalınlığı ve panellerde kullanılan malzemenin niteliği, çatı izolasyonu, kullanılan pencerenin seri gibi birçok nedene bağlı olarak müşterilerimiz standart prefabrik ev özelliklerinden uzaklaşmaktadır. Bu gibi özelliklerin standart prefabrik ev maliyeti üzerine kat sayı olarak eklenmesinden ötürü prefabrik ev fiyatları değişkenlik göstermektedir. Tüm bu değişkenlerin dışında dış ve iç cephe kaplamalarında ekstra yalıtım için gerekli olan kaplama malzemeleri ve çatı kaplamasında kullanılan alternatif malzemeler de prefabrik ev fiyatlarını etkileyen faktörler arasında bulunmaktadır.  Ayrıca ideal prefabrik farklı olabilmek adına işçilik, satış sonrası destek, çalıştırdığı kişilerin kalitesi, kurumsallık ve sağladığı hizmeti ön planda tutan ve bu güçleri de prefabrik ev fiyatlarında hesaba katan bir firmadır.
Bize Buradan Ulaşabilirsiniz ; 0 (553) 905 35 10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir